O mně

035A6606.jpg

        Moje jméno je Petra, jsem Slovenka žijící v České republice, tvořící pod značkou Namäkko, kterou jsem založila v roce 2014. Miluji pestrou a hravou módu vycházející z vintage a etnických vlivů. Všechny moje produkty jsou originály, šité pečlivě a s radostí v BRNĚ, podporující myšlenku slow fashion. 

        K šití jsem se dostala již jako malá, kdy mě do tajů šití zasvětili dědeček s babičkou, profesionální krejčí a krejčová. Pro mne samotnou je důležité cítit se v tom, co nosím originálně a pohodlně, v materiálech, které jsou přírodní a kvalitní. Proto šiji z látek s Oeko -Tex Standard 100 certifikátem, složených z 95% bavlny a 5% elastanu, nebo 100% bavlny. Prostě skvělé na nošení kamkoliv:-)).


         Oeko-Tex Standard 100 je mezinárodní testovací a certifikační systém pro textilie, vyráběné pouze ze zdravotně nezávadných materiálů. Byl vyvinut v roce 1992. Zkušební vzorky jsou testovány nezávislými institucemi Oeko-Tex na pH hodnotu, obsah formaldehydu, přítomnost pesticidů, obsahu těžkých kovů, chlorované organické nosiče a konzervační látky, přítomnost alergizujících a potenciálně karcinogenních barviv.

         My name is Petra. I am a Slovakian living in the Czech Republic and work under the name “Namäkko”, which I founded in 2014. I love playful fashion based on vintage and ethnic roots. All my products are original, sewn with joy in BRNO and support the concept of slow fashion.


         For me, it is important to feel original and comfortable in what I wear, and to wear materials that are natural and of a good quality. Therefore I use fabrics with the Oeko-Tex Standard 100 certificate.


         The Standard 100 by Oeko-Tex product label, introduced (as Oeko-Tex Standard 100) in 1992, certifies adherence to the specifications of the standard by the same name, a document of testing methods and limit values for potentially harmful chemicals. This independent testing and certification system may be applied to textile materials, intermediate products at all stages of production and ready-made textile articles.